Aromaterapeutická masáž je dotyková terapie rukama!
Aromaterapie je druh léčitelství založený na používání 100% éterických olejů. Jednoznačně se jedná o nejúčinnější rostlinnou léčebnou metodu. Při masáži se nepoužívají čisté éterické oleje, ale míchají se v nosných látkách = rostlinných olejích.
Masáž je obohacením péče o lidské tělo a jeho zdraví. Je považována za nejstarší léčebný prostředek.
Samotný termín masáž je řeckého původu – „massó = hníst, mačkat“. Nejstarší zmínky o masáži pocházejí z oblasti Mezopotámie, z Egypta a Číny.
Aromaterapeutické masáže:
- Aromaterapeutické ošetření obličeje
- Aromatická masáž obličeje s růženínem / jadeidem
- Aromaterapeutický „Manuální lifting obličeje“
- Uvolnění těla (záda, ramena) pomocí lávových kamenů
- Aromaterapeutická masáž s lávovými kameny
- Holistická aromaterapeutická masáž
Aromaterapeutická masáž je považována za nejucelenější ošetření těla.
Během aromamasáže s využitím éterických olejů dochází k harmonizaci fyzického, duševního i duchovního zdraví člověka. Ulevuje od bolesti, únavy, napětí, stresu a díky hluboké relaxaci dochází k celkové regeneraci.
Při aromamasáži se využívají účinky aromaterapeutické směsi v kombinaci s masáží. Éterické oleje jsou vybrané na míru každého klienta a ředí se v kvalitním rostlinném oleji. Při masáži účinné oleje pronikají pokožkou do celého krevního oběhu, zároveň dochází k inhalaci a klient se zbavuje stresu, napětí i vyčerpání. Výsledek se někdy dostaví rychle, jindy je zapotřebí trpělivost, zvláště pokud se jedná o chronický problém.
Při aromamasáži jde hlavně o dlouhé, plynulé, hladivé tahy. Tato technika kombinuje pocit doteku a vůně, aby člověku poskytla uvolňující, uklidňující kúru.
Medová detoxikační masáž
– je velmi důležitý prostředek lidového léčitelství, působí proti nemocem, napomáhá k zvládnutí stresu a chronickým chorobám.
Při medové masáži dochází k vyplavování toxinů z těla – med v průběhu masáže mění svou barvu a konzistenci. Masáž se provádí pomocí pumpovacích pohybů rukou (tzn. jiným stylem než při klasické či holistické masáži) a tím se na povrch „vytahují staré usazeniny a toxiny.
Medová detoxikační masáž velmi účinně regeneruje a posiluje celý organismus díky cenným látkám, které jsou v medu obsažené.
„Čím silnější je naše životní energie, tím silnější imunitní systém máme“.
„Nemoc má v našem životě šanci jen tehdy, je-li naše životní energie vyčerpána“.
(Detoxikační masáže medem, Dr. Gunter Harnisch)
Medovou detoxikační masáží působíme celkově na tělo, ducha i duši, stejně jako při masáži aromaterapeutické – i zde přinášíme celkovou regeneraci organizmu.
Kdy provádět medovou masáž:
– při vyčerpání a slabosti
– při potížích krevního oběhu
– revmatickém onemocnění svalů a kloubů
– regeneraci organizmu
– pro posílení životní energie – nejvhodnější je k ošetření páteř
(Detoxikační masáže medem, Dr. Gunter Harnisch)
Medovou masáž nikdy neprovádíme:
– při alergii na med
– při ekzémech (mohlo by dojít ke zhoršení stavu)
Po provedení medové detoxikační masáže se někteří masírovaní lidé cítí uvolnění, někdy jsou unavení až malátní (člověk může pociťovat namožení či bolest problematických míst). Jiní uvádí, že cítili příval energie a dobré nálady. Může se však objevit i neklid, bolest hlavy, svědění či pálení kůže, velmi časté je zčervenání masírované pokožky – v těle byl nastartovaný očistný proces, tělo se začalo zbavovat nahromaděných toxinů. Po masáži je velmi vhodné odpočívat, dostatečně pít čistou vodu a dodržovat životosprávu – celkově relaxovat, chodit na procházky. Po několika málo dnech se vše zklidní, tělo nastartovalo ozdravný proces.
„Po medové masáži na ošetřené místa nepoužívejte celý den mýdlo ani žádné kosmetické přípravky, ale pouze čistou vodu“ (předejdete tím vzniku poškození ošetřené pokožky a pozastavení detoxikačního procesu).
Masáž lávovými kameny
– je starodávná čínská masáž při které je používají teplé lávové kameny. Při masáži dochází k velmi rychlému celkovému uvolnění a navození relaxace celůho těla. Masáž je díky teplu z kamenů velice příjemná a uvolňující.
Lávové kameny se nahřívají ve vodní lázni na teplotu 40-50°C a teplé se přikládají na tělo. Teplo, které vyzařují do těla, prostupuje pokožkou až do 3cm hluboko. Následně probíhá masáž olejem.
Masáž je velmi vhodná k odstranění stresu a vnitřního neklidu, odstraňuje blokace a skvěle rozproudí energii v těle, napomáhá při nespavosti, celkově harmonizuje organizmus, napomáhá ke správné funkci lymfatického systému.
Masáž lávovými kameny se nedoporučuje:
– těhotným ženám
– lidem, kteří mají křečové žíly, epilepsii či kožní onemocnění
– lidem trpícími vysokým krevním tlakem
Idelální doba na masáž lávovými kameny je podzim – jaro (toto období je nejlepší, vzhledem k tomu, že není velké horko), předejde se tak případnému přehřátí organizmu.